Vysokopevnostní zárubnice opatřené štěrbinami či kruhovými otvory PN 10, PN 16 do průměru 500 mm

Zárubnice jsou součástí systému zemního odvodnění, narozdíl od drenážních trubek, je jejich umístění svislé. Pažnice jsou zpravidla do určité výšky (dle požadavku zákazníka) perforovány, otvory mají umístěné po celém obvodu.

Používají se například ke stabilizaci vrtu či stavebních prací, k čerpání vody z vrtaných studní, monitorování hladiny spodních vod, k likvidaci ekologických zátěží či k sanaci půdních znečištění. Firma vyrábí z polotovaru trub tlakové třídy PN 10 či PN 16 s otvory obdélníkovými (štěrbiny) či s otvory kruhovými. Volba tvaru, velikosti a četnosti otvoru závisí na množství jímaných či vsakovaných látek a na pevnostních požadavcích, které je třeba brát v úvahu zejména při instalaci. Vyšší pevnostní zatížení a torzní tuhost mají s kruhovými otvory, zárubnice se štěrbinami jsou schopny vyššího stupně filtrace jímaných látek.


Vybrané realizace Potřebuji poradit

Technické provedení vtokových otvorů dle šíře a délky a umístění

L délka dle technické specifikace, š- šířka štěrbiny, a - rozteč otvorů, D - průměr otvoru, X- počet otvorů po obvodu trouby

Zárubnice s obdélníkovými otvory

Pažnice jsou standardně k dodání v délkách 3 a 6 m a to jak plné tak perforované.

Zárubnice vrtané

U tlakové řady PN 16 jsou kruhové otvory stejné jako u předcházejícího normativu. Počet kruhových otvorů je dán jmenovitým průměrem požadovaného potrubí a úhlem v jakém mají být otvory provedeny.
Několik vybraných ukázkových realizací

Vybrané ilustrační realizace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.