Vysokopevnostní zárubnice PERFORATION opatřené štěrbinami či kruhovými otvory PN 10, PN 16 do průměru 500 mm z materiálu PEHD a PEHD RC

Zárubnice jsou součástí systému zemního odvodnění, narozdíl od drenážních trubek je jejich umístění svislé. Zárubnice jsou zpravidla do určité výšky (dle požadavku zákazníka) perforovány, otvory mají umístěné po celém obvodu.

Používají se například ke stabilizaci vrtů či stavebních prací, k čerpání vody z vrtaných studní, monitorování hladiny spodních vod, k likvidaci ekologických zátěží či k sanaci půdních znečištění.
Firma Perforation Václav Pospíšil vyrábí zárubnice z polotovarů trub tlakové třídy PN 10 či PN 16 s otvory obdélníkovými (štěrbiny) či s otvory kruhovými. Volba tvaru, velikosti a četnosti otvorů závisí na množství jímaných či vsakovaných látek a na pevnostních požadavcích, které je třeba brát v úvahu zejména při instalaci. Vyšší pevnostní zatížení a torzní tuhost mají zárubnice s kruhovými otvory, zárubnice se štěrbinami jsou schopny vyššího stupně filtrace jímaných látek.

Vybrané realizace Potřebuji poradit

Ukázky realizovaných zárubnic

Technické provedení vtokových otvorů dle šíře a délky a umístění

L - délka dle technické specifikace, š - šířka štěrbiny, a - rozteč otvorů, D - průměr otvoru, X- počet otvorů po obvodu trouby

Zárubnice s obdélníkovými otvory

Zárubnice jsou standardně k dodání v délkách 3 a 6 m.

Zárubnice vrtané

U tlakové řady PN 16 jsou kruhové otvory stejné jako u předcházejícího normativu. Počet kruhových otvorů je dán jmenovitým průměrem požadovaného potrubí a úhlem v jakém mají být otvory provedeny.
Několik vybraných ukázkových realizací

Vybrané ilustrační realizace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *